Новости Вести Elitte Sofa

Мебел во букле материјал - хит број 1 во ентериерното уредување!

0 Comments
2956
09 Nov 2022

Материјалот букле кој е попознат и како “Шанел” материјал, се врати на сцена и тоа не само на полето на модата туку и во светот на мебелот!

 Во средината на 20тиот век овој материјал бил омилен на култните дизајнери, па не треба да нѐ чуди што само неколку децении подоцна повторно стана актуелен.

 IMG_5707

Буклето уште од самите почетоци бил синоним за луксузен дизајн.

Последните две години се провлекува како тренд во уредувањето на ентериерите, а од таа позиција нема така лесно да се замени.

 Карактеристичната плетена ткаенина е преубав материјал за модерно дизајнираните парчиња мебел, кои што во овој материјал добиваат доза на луксуз.

Бела софа од букле е класичен избор за модерен париски дом, велат експертите за ентериер. Бела софа, високи плафони и минималистичка фотелја се одраз на француско уредување на домот. Но, поради својата историја која потекнува од средината на минатиот век, буклето исто така изгледа прилично ретро, така што во било која друга боја ќе го постигне својот богат впечаток. Особено во потемните бои зрачи со исклучителна моќ и убавина.

 IMG_5726

Зошто да одберете букле?

Било кое парче мебел во букле материјал изгледа многу пријатно и топло, а на просторот му дава тренди изглед. На пример, софата ЕГО од  Elitte Sofa која може да се направи во разни елементи и димензии, би била вистински погодок за модерно уредена дневна соба.

 IMG_5709

Доколку на вашиот дом му треба промена, доволно е само да додадете некое парче од букле, како на пример некоја фотелја, табуретка или пак трпезариски столици од букле. 


IMG_5708


Секако дека буклето не ја заобиколува ниту  спалната соба, а таму мора да го има централното место - на креветот! Овој богат материјал ќе и даде дополнителна топлина на вашата спална.

IMG_5698

 

За среќа, во Elitte Sofa изборот на мебел во букле е навистина голем, па доколку сметате дека ова е текстурата која мора да ја имате дома, побарајте ги вашите парчиња мебел токму во нашиот салон.

B08438EA-4B97-4942-9225-EFF4A5807808

0.0
Last Modified: -/-
Related Articles: Луксузен мебел во DA VINCI матирана кожа, со Easy-clean карактеристики Саем за мебел во салонот на Елит СОФА Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.