Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing Project / Helada

Димензија: Тросед - 220 см, двосед -200 см или 180 см, длабочина-100см, висина 70/90 см.
Врати се назад

Исклучително елегантна и удобна гарнитура за модерните домови кои зрачат со стил и префинетост. Може да се изработи во многу разни материјали, бои и текстури, согласно желбите на корисникот. Механизмите зад глава кои се подесуваат на повеќе нивоа, ја прават оваа гарнитура исклучително удобна.

Конструкција: Чамово дрво, слоевит панел.

Потпора: Еластични вкрстени ластици направени од полипропулен и природен латекс.

Елементи: Перниците за седење, перниците за грб и наслоните за раце се исполнети со еколошка полиуретанска пена со различна цврстина и густина, обложена со полиестерска вата. Во делот зад главата, освен кај аголот, има механизми чиј наклон се подесува на повеќе нивоа.

Тапацир:Повеќе типови на кожа, микрофибер или мебел штоф. Перниците за седење, перниците за грб и наслоните за раце се фиксни. 

Ногарки: Хромиран метал, висина 12 см, по желба може да се стават и дрвени ногарки.

Достапни модели:  Тросед, двосед, фотелја, аголна.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667

моб: +389 (0)73 215 010info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG