Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project / Маси и столици

ANANAT Chair

Удобна и стилска трпезариска столица достапна во две бои- светло сива и темно сива.

Andre Armchair

Столица/фотелја која може да стои самостојно во мало катче од просторијата, или заедно со уште една во пар. Може да биде модерна трпезариска столица или замена за мала фотелја.

ARYA Table

Трпезариска маса со ногарки од хромиран метал и плотна од фарбан медијапан, бела боја, мат. Димензија 160 х 90 см.

ARYA Table 119X119 black, clear glass

Округла трпезариска маса со дијаметар од 119 см, со централно вкрстени ногарки и стаклена површина.

ARYA TABLE black, glass

Трпезариска маса достапна во неколку димензии: 160 х 90, 180 х 100 и 200 х 100.

ARYA Table Natural + Clear Glass

ARYA трпезариска маса изработена од метални ногарки со изглед на дрво, и проѕирно стакло.

ARYA Table Porcelain

Прекрасна трпезариска маса со димензија 160x90 , со фарбани метални ногарки во мат бела боја и површина од висока технологија на порцелан со потпора од стакло.

Arya White, White

Трпезариска маса изработена од меламин, со завршница во бела боја. Површината е поставена на метална основа во бела боја.

ATTA Porcelain Table

ATTA Маса со порцелан финиш и димензија 120x80 која се отвора до димензија 180х80. Достапни се и други димензии и бои.

ATTA porcelain Vulcano Humo

Ултра модерна трпезариска маса на отварање, со димензија 160(220)x90.

ATTA Table grey, grey glass

ATTA Маса со сиво имензија 160x90 која се отвора +60 см.Достапни се и други димензии и бои.

Carter Table

​Трпезариска маса со димензија 200 х 100, со ногарки од хромиран метал, мат, и површина од дабово дрво.

CORNER Table chromed, clear glass

Трпезариска маса достапна во две димензии 140 х 90 и 160 х 90.

Corvette

Трпезариска маса 200 x 90 со рамка и ногарки од дрво и површина со ефект на бетон.

Danai Armchair

Фотелја/ столица изработена во штоф во светло сина нијанса, и дрвени ногарки во натур боја.

EOS Table

Округла EOS трпезариска маса со димензија на дијаметар 120 см. Поради стаклената површина не го оптоварува просторот и дава елегантен впечаток на трпезаријата.

Gina столица

Џина столици - истовремено се класични и модерни, интересни и префинети.

Klam Armchair

Модерна и удобна столица направена со комбинација од дрво и пластика. Одберете бела или транспарентна боја и вклопете ја во било кој дел од домот. Идеална е за ентериери со скандинавски стил на уредување.

Lars Chair

Трпезариски столици со врвна изработка, модерен дизајн и голема удобност.

Lissy Grey

Минималистичка столица изработена во плиш и метални ногарки.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667

моб: +389 (0)73 215 010info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG