Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project

NILSON Barstool

Шанкерска столица изработена во штоф во сива нијанса, со метални ногарки со финиш-дрво .

STAG Barstool black wood fabric

Барски столици со тапацирано седење и дрвени ногарки во црна боја со бакарни детали.

STAG Barstool black wood fabric graphite

Барски столици со тапацирано седење и дрвени ногарки во црна боја со бакарни детали.

STAG Barstool wood plastic

Барска столица од пластичен потпирач, со меко седење од еко кожа и дрвени ногарки.

TRASS Chair

Удобна трпезариска столица изработена во штоф во седечкиот дел и еко кожа во задниот дел, со метални ногарки.

TUK Chair

Трпезариска столица тапацирана во штоф во неколку бои, со ногарки во природно дрво. Штофот и полнењето се огноотпорни!

TUKKO Armchair

Уникатна столица изработена со метална конструкција и природна кожа со винтиџ ефект. Може да биде дел од трпезаријата или било кој друг дел од просторот.

UVE Table steel, porcelain Iron moss

Трпезариска маса со метални ногарки и површина од нова технологија на порцелан со стаклена подлога.

UVE Маса

Трпезариска маса со димензии 180*100 cm

Arvada

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 238 см, Двосед - 182 см, Фотелја - 125 см. Висина 87 см, Длабочина - 98 см. Механизам-кревет може да се вгради во тросед или двосед.

Aspen

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 224 см, Двосед - 167 см, Фотелја - 108 см, Висина - 104 см, Длабочина - 93 см, АГОЛНА: 252 х 252 см, 310 х 310 см, 310 х 252 см. Механизам со кревет може да се вграи во тросед и двосед.

Orlando

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 197 см, Двосед - 157 см, Фотелја - 93 см, Висина 90 см, Длабочина - 85 см.

Sunny

Аголна гарнитура со димензии 265*150 см или поголема димензија

Aitana Side Table

Странична масичка со димензија 60 х 36 см и висина 51 см, со бакарни ногарки во природна боја и површина од фурниран медијапан.

Algier Set 3 Tables

Сет од три мали странични масички со црни ногарки, бела површина и различна димензија. Може да се користат заедно или одвоени.

Argon coffee table

Клуб масичка со стаклена површина и црни метални ногарки со интересен дизајн.

BALWIND Coffee Table

Клуб масичка со интересна дрвена конструкција и површина од проѕирно стакло.

BRICK Coffee table Glass

Округла клуб масичка со дијаметар 90 см, со дрвени ногарки во неутрална боја (даб) и површина од проѕирно стакло.

BRICK II Coffee Table Wood+MDF White

Округла клуб масичка од бел медијапан, со дрвени ногарки, делумно во бела боја.

Brick Round White+Natural wood

Округла масичка со дијаметар 90 см, изработена од дрвени ногарки во натур боја, и површина од бел медијапан.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667

моб: +389 (0)73 215 010info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG