Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project

Chester

Фотелја која е уникатно парче мебел со препознатливиот дизајн на Chester. Достапна е во кожа/ штоф/ микрофибер.

Claque

Уникатна фотелја-столица која ќе внесе топлина во секоја просторија. Со својот дизајн но и со беспрекорната удобност ќе биде омилено катче во домот за многумина.

Emilia 100х60

Димензија : 100 х 60 см. Достапна е и во округла варијанта.

EMILIA 45x45

Толку мала, а толку впечатлива! Тоа е вистинскиот опис за оваа табуретка.

FLYNN Armchair

Доколку барате фотелја која освен за седење ќе слижи и како украс во вашиот дом, тогаш FLYN вистинскиот избор.

IKE

Мала фотелја со конструкција од природно дрво со природна завршница и седење од крзно од коза.

INSOLIT Grey

Стилска табуретка изработена во штоф со интересен принт, по состав 85% полиестер и 15% памук.

INSOLIT Multi

Стилска табуретка изработена во штоф со интересен принт, по состав 85% полиестер и 15% памук.

Katja

КАТЈА фотелја - компактна и уникатна, не го оптоварува просторот, не зафаќа многу простор а идеално се вклопува со било која гарнитура како уникатно парче, или две во пар создаваат идеално самостојно катче во домот.

Oslo

ДИМЕНЗИЈА: 72 х 72 см, Висина - 68 см

Palmer

Палмер релаксирачка фотелја со уникатен италијански дизајн. Комбинација која ја обезбедувана посакуваната релаксација на крајот од работниот ден или за време на викендот.

PLANO табуретка

Табуретка ALASKA која може да се изработи во димензија 90 х 60 или други димензии.

Tampa

Perfect armchair to enjoy while watching TV or reading a book.

VALSA Armchair

​ВАЛСА е прекрасна вотелја-клацкалка каква што секој посакува да има во домот. Создадена е за релаксирачки моменти и вистинско уживање.

VANDA

Инспирирана од класичната Egg Pod Chair, оваа уникатна фотелја со стилизиран дизајн, изработена во прекрасен плиш, нема никого да остави рамнодушен.

Veracruz Rocking Chair

Фотелја/столица за клацкање со впечатлив и необичен дизајн, која несомнено ќе биде главна атракција во вашиот ентериер.

ANANAT Chair

Удобна и стилска трпезариска столица достапна во две бои- светло сива и темно сива.

Andre Armchair

Столица/фотелја која може да стои самостојно во мало катче од просторијата, или заедно со уште една во пар. Може да биде модерна трпезариска столица или замена за мала фотелја.

ARYA Table

Трпезариска маса со ногарки од хромиран метал и плотна од фарбан медијапан, бела боја, мат. Димензија 160 х 90 см.

ARYA Table 119X119 black, clear glass

Округла трпезариска маса со дијаметар од 119 см, со централно вкрстени ногарки и стаклена површина.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667

моб: +389 (0)73 215 010info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG