Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing Project / Aspen

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 224 см, Двосед - 167 см, Фотелја - 108 см, Висина - 104 см, Длабочина - 93 см, АГОЛНА: 252 х 252 см, 310 х 310 см, 310 х 252 см
Врати се назад

Неверојатно мека и удобна, Аспен е гарнитура создадена за максимална релаксација за што придонесува нејзиното меко полнење.

Конструкција: Чамово дрво, слоевит панел.

Потпора: Еластични вкрстени ластици направени од полипропулен и природен латекс.

Елементи: Перниците за седење се исполнети со еколошка полиуретанска пена со различна цврстина и густина, обложена со полиестерска вата. Перниците за грб и наслоните за рацете се исполнети со силиконски полиестерски влакна.

Тапацир: Кожа, микрофибер или мебел штоф. Перниците за седење, перниците за грб и наслоните за раце се фиксни. При модел со механизам за кревет перниците за седење се вадат.

Ногарки: Дрвени, висина 5 см.

Достапни модели:  Тросед, двосед, фотелја, тросед со кревет, релакс фотелја.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667

моб: +389 (0)73 215 010info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG